Koku Parfüm > Parfüm > YSL Black Opium

YSL Black Opium

YSL Black Opium
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2014
Parfümörler: Nathalie Lorson ve Marie Salamagne
Üst Notalar: Portakal çiçeği, pembe biber, armut.
Orta Notalar: Yasemin, kahve.
Dip Notalar: Paçuli, vanilya, sedir.
Mevsim: Sonbaharda ve kışın rahatça kullanabilirsiniz.

Gündüz/Gece: Gece kullanımına uygun.YSL Black Opium
Hissiyatı/Etkisi: 2014 eylül ayında piyasaya sürülen YSL Black Opium’un tanıtım yüzü İngiliz manken Edie Campbell. Edie Campbell’in parfümün ruhunu çok iyi yansıttığı reklam kampanyası çok başarılı oldu ve youtube videosu kısa zamanda oldukça fazla izlendi.

Meyve ve baharat notalarıyla tatlı ve keskin bir açılış yapan YSL Black Opium, orta notalarda mis gibi kahve çekirdeği kokusu ve yasemin çiçekleriyle devam ediyor. Dip notalardaki paçuli, vanilya ve sedir ise özellikle kahve ile çok güzel uyum sağlıyor.
YSL Black Opium tam bir gurme koku. Tatlı, iştah uyandıran ve lezzetli kokan bir parfüm. Bir parfümde vanilya ve kahvenin aynı anda kullanılması ve lezzetsiz bir sonuç ortaya çıkması düşünülemezdi herhalde. Daha önce bir arada kullanılmayan notaların bir potada eritildiği farklı ve yaratıcı bir bileşim. Tabii bu yaratıcılık aynı zamanda sanatsal bir dokunuşla harmanlanmış ki ortaya enfes bir eser çıkmış.

Sıcak ve çekici, genç ve cesur, enerji dolu bir koku. Parfümün bu kadar enerjik bir tarzı olması kahvenin bildiğimiz enerji verici ve uyarıcı maddelerden biri olduğu algısından da kaynaklanıyor olabilir. Şişe tasarımının siyah ve ışıltılı olmasıyla hem şehir yaşamına hem de rock unsurlara gönderme yapılmış. Ayrıca geç saatlere kadar devam eden şehir ışıltıları ve enerjinin devamlılığı vurgusu da çok başarılı bir bütünlük oluşturuyor.
Değişimi seven, bilindik kalıplara bağlı kalmayan, özgür ruhlu, eğlenmeyi seven, hareketli ve yenilikçi kadının kokusu YSL Black Opium daha çok genç yaş grubuna hitap ediyor.

Parfüm isminde Opium kelimesinin olmasına aldanmayın. Black Opium bilinen tüm Opium versiyonlarından oldukça farklı. Hatta ona versiyon bile demek hatalı olur, çünkü bildiğimiz Opium ile hiçbir ortak noktası yok diyebiliriz.
YSL Black Opium zengin, tatlı bir koku patlaması. Thierry Mugler Angel’ı anımsattığını söyleyen çok insan var. Paco Rabanne Lady Million, Lancome La Vie Est Belle, Armani Si, Victor & Rolf Flower Bomb, Thierry Mugler Angel kokularını sevdiyseniz bunu da sevmeniz olası. Son yıllarda gördüğümüz tatlı koku furyasına Yves Saint Laurent’in de katıldığını, rakiplerinden geri kalmadığını görüyoruz.

Özellikle kış ayları için harika bir parfüm, kalıcılık da mükemmel. Tüm bu artı özellikleriyle birlikte çok satanlar listesine girmesi an meselesi. Yakında kokusunu her yerde duyacağımız bir parfüm diyebiliriz.
Black Opium’u 30 ml, 50 ml ve 100 ml’lik şişelerde EdP formatında bulabilirsiniz.
Ürünün reklam videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı