Koku Parfüm > Parfüm > Vanilya İçeren Parfümler

Vanilya İçeren Parfümler

Vanilya İçeren Parfümler: Tatlı ve rahatlatıcı kokusuyla vanilya, parfümler içinde en çok kullanılan bileşenlerdendir. Vanilya içeren parfümler, parfüm içinde kullanılan diğer unsurlarla birlikte değerlendirildiğinde oryantal parfüm ailesine yakındırlar. Kokusuyla beraber tadının da güzel olması vanilyayı bir çok yiyecek ve içeceğe ilave edilen bir katkı malzemesi haline getirmiştir. Vanilyanın aynı zamanda afrodizyak özellik taşıdığı da bilinir.

Bugün kullanılan vanilyaların büyük çoğunluğu sentetik olarak elde edilmektedir. Gerçek vanilyanın elde edilmesi çok zahmetli olduğundan maliyeti de çok yüksek olmaktadır. Vanilya, Güney Amerika, Endonezya, Madagaskar gibi ekvatoral iklim kuşağına yakın yerlerde yetişir. Çoğunlukla bayan parfümlerinde kullanılan vanilya nadir olarak erkek parfümlerinde de kullanılmaktadır. Vanilya içeren bayan ve erkek parfümlerinden en çok bilinenleri aşağıda listeledim.

Vanilya İçeren Parfümler – Bayan
Dior Hypnotic Poison: Vanilya, misk, Hindistan cevizi, kayısı, erik, sümbülteber, yasemin, inci çiçeği, gül, Brezilya gül ağacı, kimyon, sandal ağacı, badem.  Parfümle ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.Vanilya İçeren Parfümler Yves Rocher Vanille Noire: Vanilya, Virjinya sedir ağacı, mimoza, mandalina, portakal çiçeği.

Vanilya İçerikli ParfümlerThe Body Shop Madagascan Vanilla Flower: Vanilya, frangipani, amber.Vanilya İçerikli ParfümlerLancome Hypnose: Vanilya, çarkıfelek çiçeği, yasemin, vetiver, gardenya.Vanilya İçerikli Parfümler Dior Addict Dior: Vanilya, tonka fasulyesi, sandal ağacı, böğürtlen, mandalina yaprağı, yasemin, portakal çiçeği, gül, gece kraliçesi çiçeği.Vanilya İçerikli Parfümler
The Body Shop Love ETC: Vanilya, armut, misk, yasemin, sandal ağacı, bergamot, heliotropin, neroli, inci çiçeği.

Vanilya Kokulu Parfümler BayanDolce&Gabbana The One: Vanilya, şeftali, liçi, amber, zambak, erik, misk, yasemin, mandalina, inci çiçeği, vetiver, bergamot.Vanilya Kokulu Parfümler BayanDior Dolce Vita: Vanilya, tarçın, şeftali, sandal ağacı, kakule, şeftali, sedir, Brezilya gül ağacı, zambak, Hindistan cevizi, heliotropin, greyfurt, manolya, bergamot, gül.

Vanilya Kokulu Parfümler BayanGuerlain Shalimar Parfum Initial: Vanilya, iris, karamel, paçuli, tonka fasulyesi, vetiver, misk, bergamot, portakal, gül, yasemin, yeşil notalar.Vanilya Kokulu Parfümler Bayan Guerlain Shalimar: Vanilya, tütsü, deri, turunçgil notaları, opopanaks, bergamot, sandal ağacı, iris, civet kedisi, limon, tonka fasulyesi, paçuli, sedir, misk, vetiver, mandalina, yasemin, gül.

Vanilya Kokulu Parfümler Bayan
Vanilya İçeren Parfümler – Erkek
Chanel Allure Homme Sport: Vanilya, Portakal, deniz notaları, aldehit notaları, tonka fasulyesi, kan portakalı, karabiber, beyaz misk, neroli, sedir, amber, vetiver, elemi reçinesi.
Vanilya Kokulu Parfümler ErkekJean Paul Gaultier Le Male: Vanilya, lavanta, nane, tarçın, tonka fasulyesi, amber, portakal çiçeği, sandal ağacı, kakule, kimyon, bergamot, sedir, artemis çiçeği.Vanilya Kokulu Parfümler ErkekGucci Envy for Men: Vanilya, zencefil, tütsü, sandal ağacı, tütün, kakule, amber, lavanta, karabiber, sedir, mahogani, vetiver, deri, paçuli, kişniş, karanfil, yasemin, mandalina, misk, gül.Vanilya Kokulu Parfümler Erkek

“Vanilya İçeren Parfümler” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı