Koku Parfüm > Parfüm > Shiseido Ever Bloom Parfüm Yorumu

Shiseido Ever Bloom Parfüm Yorumu

Shiseido Ever Bloom Parfüm Yorumu
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2015
Parfümör: Aurelien Guichard
Parfüm İçeriği:
Üst Notalar: Lotus çiçeği, yasemin, Bulgar gülü.
Orta Notalar: Portakal çiçeği, gardenya.
Dip Notalar: Misk, Hinoki ağacı.
Mevsim: İlkbahar ve sonbaharda rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gündüz

Hissiyatı/Etkisi: Shiseido Ever Bloom parfüm, Japonya’nın dev kozmetik markası Shiseido’nun yeni floral parfümü. 2015 yılı Ekim ayında piyasaya sürülmesine rağmen Avrupa’yı ve tüm dünyayı kapsayan geniş bir dağıtım hamlesiyle ve iddialı bir tanıtım kampanyasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Shiseido böylesi geniş bir dağıtım kampanyasını en son 2007 yılında Shiseido Zen için yapmıştı ve yine beraberinde başarı gelmişti.
Marka, Shiseido Ever Bloom parfüm ile, bir şişe içinde doğu ile batının sentezini yapmayı hedeflemiş.

Shiseido Ever Bloom Parfüm
Shiseido Ever Bloom parfüm, diğer Shiseido parfümleri gibi Doğu – Batı zıtlığı konseptinden ilham almış. Ayrıca evrensel kadınlığı temsil etmeyi hedeflemiş.
Parfümör Aurelien Guichard Shiseido Ever Bloom ile nezaket ve güç arasındaki bir denge kurmaya çalışarak, doğal ve havadar bir çiçeksi parfüm yaratmak istemiş.
Parfüm içeriğinde beyaz çiçekler, misk, ve Hinoki ağacından gelen şipre notalar var.
Benim parfümle ilgili izlenimlerim, çok nazik, çekici, taze bir çiçek kokusu olduğu. Başlangıçtaki lotus çiçeğiyle hafif ve taze bir açılış yapıyor. Beyaz çiçeklerle devam ediyor ve dip notalardaki misk notası ile yine nazik bir şekilde sonlanıyor.
Parfümü kullananlar ilkbahar ve sonbahar için harika bir parfüm olduğunu söylüyorlar. Ben bu iki mevsime yaz mevsimini de ilave ediyorum. 🙂 Bence yazın da rahatlıkla kullanılabilir. Shiseido Ever Bloom Parfüm

Ever Bloom hakkında parfümör Aurelien Guichard ile yapılan röportaj aslında parfüm hakkında kapsamlı bir tanıtım broşürü gibi. İsterseniz Shiseido Ever Bloom’u bir de parfümör Aurelien Guichard’ın gözüyle görelim. İşte Aurelien’in gözünden Shiseido Ever BloomShiseido Ever Bloom Parfüm

“Benim Shiseido Ever Bloom kadını deyince aklıma gelen imge parlak ve zarif bir kadın. Shiseido kadını bir ortama girdiğinde farkedilmeye ihtiyacı yoktur, o zaten hatırlanacaktır. Shiseido Ever Bloom parfümü yaratırken yeni ve taze bir duyusallık yakalamak istedim. Unutulmayacak bir etki bırakan, yeni bir çiçeğin açma heyecanı. Tespit edilmesi çok zor olan bir soyut çiçek etkisi taşıyan, sadece anahatları görülen bir çiçek etkisi olmasını istedim. Yapı bakımından dairesel bir parfüm. Tek ve mükemmel bir akor etrafında şekilleniyor. Ben buna varoluş akoru adını verdim. Bu varoluş akoru, kokunun kalbidir, diğer bir deyişle imzasıdır. Bu akorun etrafında aura akor adlı başka bir akor daha gelişiyor. Bu akor da parfüme ışıltıyı veren akor. Parfüm, bir beyaz çiçek buketinin etrafında yüksek kaliteli portakal çiçeği ve gardenyayı birleştiriyor. Parfümün şeffaflığı parfüme bir modernlik de katıyor. Ayrıca parfümün ortama dağılmasını ve bir çeşit aura yaratmasını sağlıyor. Eğer benden bu aurayı tanımlamam istenseydi şunları söylerdim. Temiz, doğal, nazik, ışıltılı. Bu parfüm dinginlik, mutluluk ve duyusallığın da parfümü. Parfümü yaratırken kalıcılığı sağlayabilmek de önemliydi tabii. Bunu sağlamak için sylcolide ve hinoki ağacı kullanmayı tercih ettim. Asıl zorluk mükemmel dengeyi yakalamaya çalışırken aynı zamanda hassas ve nazik olmasını sağlayabilmekti. Bence bu parfüm, kadınların içindeki gerçek ve eşsiz güzelliği ifade etmek için kadınların arzuları ile konuşuyor. Farklı bir dokusu olan bir parfüm yaratmak istiyordum. Bu sebeple bazen parfüm formülasyonunda değişikliğe gitmek zorunda bile kaldım, çünkü parfümün ana unsurlarına odaklanmak istiyordum. Parfümün diğer güzellikleri ise, gün içinde farklı yönlerinin açığa çıkması, ortama muazzam bir yayılma göstermesi ve mükemmel kalıcılığı. Eğer kullanırsanız bu özelliklerini fark edeceksiniz.”
Evet görüldüğü üzere Aurelien Guichard tasarımının fazlasıyla arkasında duruyor ve oldukça iddialı. Zaten parfümü anlatırken bir çok noktaya değindiğinden bana söyleyecek pek söz kalmadı.
Yazımı bitirirken ilave olarak şunları söyleyebilirim. Shiseido Ever Bloom bir çok farklı yerde kullanılabilecek çok opsiyonlu bir parfüm. Bu özelliğiyle iyi bir hediye alternatifi olabilir. Son olarak da Shiseido Ever Bloom parfümü 30 ml, 50 ml ve 90 ml’lik şişelerde EdP şeklinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı