Koku Parfüm > Parfüm > Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları

Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları

Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları
Parfümünüzün doğru kullanımı ve kokunuzun kalıcılığı duşunuz ile başlar. Rastgele kokulu sabun ve duş jelleri yerine parfümünüzün kokusunu içeren sabun veya duş jelleri kullanın. Eğer parfümünüzün kendi serisinde duş jeliniz yoksa mümkünse kokusuz ya da baskın kokusu olmayan sabun kullanın. Parfümünüzün kendi serisinden vücut losyonunuz ya da kreminiz varsa duş sonrası bunları da uygulayın. Vücut kremleri losyonlardan daha yoğun parfüm içerirler bu sebeple vücut kremi kullanmak daha mantıklı olabilir.

Sıra parfümünüzü uygulamaya gelince nabız noktalarınızı göz önünde bulundurun. Boyun, kulak arkası, el bileği, dirseklerin iç tarafı ve dizlerin arka tarafına uygulayın.

Parfüm uyguladığınız yeri elinizle ovmayın. Ayrıca saç yağları parfümle birleştiğinde kokunun doğasını değiştirebilir bu sebeple saçınız yeni yıkanmış olsa bile saçınıza parfüm sıkmayın.

Kullandığınız parfümün kalıcılığına göre günde üç dört defa sıkabilirsiniz. Eğer parfümünüz sprey başlıklı bir şişedeyse vücudunuza yaklaşık yirmi santimetrelik mesafeden püskürtün. Kuru ciltliyseniz parfümünüz daha kolay uçacağından sık sık tazeleyin.

Kıyafetlerinize hiçbir zaman doğrudan parfüm sıkmayın çünkü kumaşla etkileşime girebilir ve renk değişikliklerine yol açabilir. Parfüm kullanmanın püf noktalarına dikkat ettiğiniz taktirde gün boyu sevdiğiniz kokuyu üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı