Koku Parfüm > Parfüm > Paçuli İçeren Parfümler

Paçuli İçeren Parfümler

Paçuli İçeren Parfümler
Paçuli, yaygın olarak Hindistan’da yetişen, yapraklarından paçuli esansiyel yağı elde edilen bir bitkidir. Bitkinin pembemsi beyaz küçük çiçekleri vardır ve yapraklarındaki güçlü kokudan dolayı parfüm endüstrisinde kullanılır. Anavatanı Asya’nın tropikal bölgeleridir. Ancak ılıman iklim ile tropikal iklim arasındaki ara iklimlerde de yetişebilmektedir. Paçuli kelime anlamı olarak Tamil dilinde “yeşil yaprak” anlamına gelmektedir. Paçuli kokusunun böcekleri kaçıran etkisi sebebiyle yıllarca kumaşlara püskürtüldüğü bilinmektedir. Paçuli içeren parfümler tatlı ve keskin bir aromaya sahiptir.

Paçuli aynı zamanda şipre kokuların vazgeçilmez bir elementidir. Paçuli kokusu topraksı, bitkisel ve aynı zamanda ahşapsı bir koku olarak adlandırılabilir. Paçuli yağı aynı topraksı koku tarzına sahip sedir ağacı, sandal ağacı, lavanta, gül, karanfil, vetiver gibi yağlarla güzel bir şekilde harmanlanabilir. Paçuli yağının güzel özelliklerinden biri de yıllandıkça kokusunun daha da güzelleşmesidir. Taze paçuli yağı daha düz ve ahenksiz kokarken olgunlaşmış paçuli yağı daha zengin tatlı – meyvemsi bir havaya bürünmektedir. Paçuli içeren parfümlerden en çok bilinenleri ve en beğenilenleri aşağıda listeledim.

Paçuli içeren kadın parfümleri:

Angel Thierry Mugler: Paçuli, bitter çikolata, karamel, bal, vanilya, pamuk şeker, tonka fasulyesi, amber, Hindistan cevizi, misk, kırmızı meyveler, böğürtlen, erik, Çin tarçını, yasemin, kavun, bergamot, orkide, şeftali, kayısı, mandalina, gül, inci çiçeği.Paçuli İçeren ParfümlerArmani Si: Paçuli, Frenk üzümü, vanilya, Mayıs gülü, frezya, ambroksan, ahşap notaları.Paçuli İçeren Kadın ParfümleriChanel Chance: Paçuli, limon, pembe biber, ananas, yasemin, sümbül, misk, vetiver, iris, vanilya.Chanel Chance

Chanel Coco Mademoiselle: Paçuli, portakal Türk gülü, mandalina, bergamot, portakal çiçeği, yasemin, vanilya, misk, mimoza, vetiver, tonka fasulyesi, ylang ylang, opopanaks.Paçuli İçeren Kadın ParfümleriLancome La Vie Est Belle: Paçuli, pralin, vanilya, siyah Frenk üzümü, tonka fasulyesi, armut, iris, portakal çiçeği, yasemin. Parfümle ilgili yorum yazımızı buradan okuyabilirsiniz.Paçuli İçeren Kadın ParfümleriMidnight Poison Dior: Paçuli, gül, amber, bergamot, vanilya, mandalina. Parfümle ilgili yorum yazımızı buradan okuyabilirsiniz.Midnight Poison DiorDior Miss Dior Cherie Eau de Parfum: Paçuli, çilek, mandalina, gül, yasemin, sandal ağacı, amber, meşe yosunu, vetiver.

Çikolata ve Pralin İçeren ParfümlerDior Miss Dior (New): Paçuli, İtalyan mandalinası, Mısır yasemini, gül, misk.Paçuli Bayan ParfümTom Ford White Patchouli: Paçuli, beyaz çiçek notaları, kişniş, şakayık, ambrette, bergamot, tütsü, ahşap notaları, gül, yasemin.Paçuli Bayan ParfümViktor&Rolf Flowerbomb: Paçuli, orkide, çay, yasemin, misk, gül, bergamot, frezya, Afrika portakal çiçeği, osmantus.

Paçuli Bayan Parfüm

Paçuli içeren erkek parfümleri:
Tommy Hilfiger Loud for Him: Paçuli, gül, tütün.Paçuli Parfüm ErkekThierry Mugler A*Men for men: Paçuli, kahve, karamel, vanilya, bal, süt, tonka fasulyesi, benzoin, lavanta, nane, amber, sandal ağacı, meyve notaları, misk, kişniş, sedir ağacı, yasemin, bergamot, yeşil notalar, inci çiçeği.

Paçuli Parfüm ErkekThierry Mugler Ice*Men for men: Paçuli, muskat, ahşap notaları, misk.Paçuli Parfüm ErkekGuerlain L’Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme: Paçuli, kakao, limon, sandal ağacı, bergamot, anason, misk greyfurt, sedir ağacı, çay, hibiskus tohumu, lavanta, yasemin, elemi reçinesi.

Paçuli Parfüm ErkekHugo Boss BOSS The Collection Cashmere & Patchouli for men: Paçuli.
Paçuli içeren üniseks parfümler:
Tom Ford Patchouli Absolu for women and men: Paçuli, cypriol yağı, deri, guaiac ağacı, biberiye, defne yaprağı, meşe yosunu, amber, tonka fasulyesi, misk, kaşmir ağacı.Paçuli kokulu parfümlerDolce&Gabbana Velvet Patchouli for women and men: Paçuli, kephalis.Paçuli kokulu parfümler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı