Koku Parfüm > Parfüm > My Burberry

My Burberry

My Burberry
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2014
Parfümör: Francis Kurkdjian
Üst Notalar: Tatlı bezelye, bergamot, turunçgiller.
Orta Notalar: Sardunya, frezya, ayva.
Dip Notalar: Paçuli, Şam gülü, Centifolia gülü.
Mevsim: İlkbaharda, sonbaharda ve kışın rahatça kullanabilirsiniz.

Gündüz/Gece: GündüzMy Burberry Parfüm İçeriği
Hissiyatı/Etkisi: My Burberry ile Burberry, parfüm konusunda ne kadar iddialı olduğunu yeniden kanıtladı. 2014 Eylül ayında yapılan lansmanı ile oldukça ses getiren kokunun keskin ve tatlı açılışından bir süre sonra burnumuza gelen sardunya ve ayva notaları ile birlikte bir denge yakalanıyor. Orta notalar bir süre sonra kendini dip notalardaki gül ve paçuliye bırakıyor. Paçuli notaları çok fazla “ben buradayım” demiyor, oldukça hafif ve dengeli kullanılmış. Ancak gül ile birlikte kokuya çok güzel bir derinlik vermiş.
My Burberry Parfüm YorumMy Burberry’nin reklamlarında iki meşhur İngiliz manken Kate Moss ve Cara Delevingne’ın yer alması da kokunun ve markanın vadettiği İngiliz stilini sağlamlaştırıyor. Parfüm şişesinin boynunda kullanılan kurdela ile Burberry’nin meşhur trençkotlarının kuşak kısmına bir gönderme yapılmış. Parfüm şişesinin kapağında ise trençkotlarda kullanılan düğmelerden ilham alınmış.
My Burberry, tam bir sonbahar kokusu ve Londra’daki çiçek bahçelerinin yağmurdan sonraki kokusunu taşımayı amaçlıyor.
Kokunun yaratıcısı Francis Kurkdjian’ın My Burberry’nin notalarının seçimiyle ilgili açıklamaları şunlar: “Londra’nın havasını yansıtmak istedim. Bulutlar, ıslaklık, yağmur, çiçekler. Kokudaki ana çiçekler gül ve frezya, bu iki çiçek kokuya parlaklık veriyor. Sardunya ise kokuya bitkisel, yeşil, nanemsi bir katkı ile canlılık veriyor. Bunların dışında ayva, bergamot ve paçuli de var. Koku tam olarak meyvemsi – çiçeksi bir koku.”
Elegan, kadınsı ve şık olan bu parfüm için aynı zamanda lüksün kokusu diyebiliriz. Ek olarak fark edilirliği ve kalıcılığı oldukça iyi. İşyerinde kullanım için ideal ayrıca davetler ve gece için de tuhaf durmayacak bir koku. Tüm bu sebeplerle iyi bir hediye alternatifi olabilir. My Burberry’yi ilk kokladığınızda başlangıçta hafif bir vintage etkisi alabilirsiniz. Ancak bu vintage etkisi geçen zamanla azalacak ve yerini modern ve zamansız bir kokuya bırakacak. Pürüzsüz, dengeli, farklı ve şık bu parfümü ilk fırsatta denemenizi tavsiye ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=u1OwrDmO8mY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı