Koku Parfüm > Parfüm > Miu Miu Parfüm Yorumu

Miu Miu Parfüm Yorumu

Miu Miu Parfüm Yorumu
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2015
Parfümör: Danielle Roche Andrier
Parfüm İçeriği:
Üst Notalar: Müge çiçeği, bergamot, limon.
Orta Notalar: Yasemin, gül, yeşil notalar, siyah Frenk üzümü, şeftali.
Dip Notalar: Akigala ağacı, beyaz misk.
Mevsim: İlkbaharda ve yazın rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gündüz kullanımına uygun.

Miu Miu Parfüm Yorumu

Hissiyatı/Etkisi: İtalyan lüks giyim markası Prada’nın kurucusunun torunu olan moda tasarımcısı Miuccia Prada’nın girişimleriyle 1993 yılında açılan Miu Miu moda evi ilk defa bir parfüm çıkarma kararı aldı. Miu Miu Modaevi’nin ilk parfümlü olan ve ismi de Miu Miu olan parfümün satışları 2015 Ağustos ayında başladı.

Miu Miu parfümü Prada’nın parfümlerinin bir çoğunda imzası bulunan Danielle Roche Andrier tasarladı. Parfümde farklı bir unsur olarak sentetik bir nota olan ve henüz çok yaygın kullanımı olmayan Akigala ağacı kullanılmış. Peki bu Akigala ağacı nasıl kokar derseniz paçuli, biber ve öd ağacının karışımı bir kokuya benzer bir koku profili olduğu söyleniyor.
Akigala ağacı dışında diğer notalardan bahsetmek gerekirse hafif ve hoş bir nota olan müge çiçeği notasının çok net hissedildiğini söyleyebilirim ki müge notası çok hafif bir nota olduğundan parfümlerde hissedilebilir olması zordur. Ek olarak yasemin ve gül de mügeye çok güzel eşlik ediyor.Miu Miu Parfüm YorumuParfümün reklam kampanyasında güzel oyuncu Stacy Martin yer almış. Reklamda fon müziği olarak 1960’lı yıllardan bir şarkı kullanılmış. Şarkı, Lesley Gore’a ait “You Don’t Own Me” adlı parça. Reklamda modelin kıyafeti ve makyajı da yine o yıllara özgü seçilmiş ve bence çok da güzel bir bütünlük sağlanmış.
Parfüm şişesinin tasarımına gelecek olursak şişe tasarımında Miu Miu markasının meşhur kapitone baskılı deri çantalarına gönderme yapılmış. Ayrıca markanın logosu şişenin boyun kısmına yerleştirilmiş. Miu Miu Parfüm Yorum

Parfümdeki yeşil ve enerjik notalar parfüme genç ve canlı bir tavır veriyor. Yine reklamda da bu noktaların altı çizilmiş. Bana göre genç, özgür ruhlu hatta biraz da içindeki çocuğun sesini dinleyen ve onun yönlendirmesi doğrultusunda hareket etmekten kaçınmayan kadınlar için ideal bir parfüm ortaya çıkarmış Miu Miu. Miu Miu Parfüm YorumMiu Miu parfümü 30ml, 50 ml ve 100ml’lik şişelerde EdP şeklinde bulabilirsiniz. Benim çok başarılı bulduğum ve çok bahsettiğim reklam videosunu da aşağıda bulabilirsiniz. Bakalım Miu Miu parfüm beklediği ilgiyi görebilecek mi?

https://www.youtube.com/watch?v=NTvLVX1OpW0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı