Koku Parfüm > Parfüm > Michael Kors Sexy Amber Parfüm Yorumu

Michael Kors Sexy Amber Parfüm Yorumu

Michael Kors Sexy Amber Parfüm Yorumu
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2013
Parfümör: Harry Fremont
Parfüm İçeriği:
Üst Notalar: Turunçgiller, beyaz çiçekler.
Orta Notalar: Kehribar.
Dip Notalar: Sandal ağacı.
Mevsim: Sonbaharda ve kışın kullanıma uygun.
Gündüz/Gece: Hem gündüz hem gece kullanımına uygun.

Hissiyatı/Etkisi: Michael Kors Sexy Amber modern ve iddialı bir Michael Kors parfümü. 2013 yılı Ağustos ayında piyasaya çıkan parfüm aslında Michael Kors markasının aynı anda piyasaya sürdüğü üç parfüm ile birlikte tanıtılmıştı. Marka kadınlara “Her modunuz için ayrı bir parfüm hazırladık.” şeklinde bir ifadeyle üç parfümün tanıtımını yapmıştı. Bu üç parfümden biri Michael Kors Sexy Amber, diğerleri ise Michael Kors Sporty Citrus ve Michael Kors Glam Jasmine parfümleriydi. Michael Kors Sexy Amber oryantal floral tarzda çekici bir koku iken, Sporty Citrus sportif, Glam Jasmine ise floral bir koku. Tabii ben bu yazımda Sexy Amber adlı parfümden bahsedeceğim. Michael Kors Sexy AmberMichael Kors Sexy Amber kimilerine göre çok düz devam eden, lineer bir koku oarak tanımlansa da yine de basamaklı bir yapıdan bahsedilebilir. Başlangıçta burnumuza çarpan turunçgil notalarından on dakika kadar sonra mis gibi beyaz çiçek kokuları geliyor. Bu beyaz çiçeklerin içinde büyük ihtimalle yasemin ve zambak var çünkü bu iki çiçek notası net hissediliyor. Çiçeklerden hemen sonra sıcak bir kehribar notası geliyor ve parfüme de adını veriyor. İngilizcede “amber” olarak geçen kehribar genellikle parfümlere oryantal bir etki verir ve parfüme sıcaklık katar. Kehribarın devamında da benim en sevdiğim ahşap notalarından olan sandal ağacı geliyor. Sandal ağacı notası, afrodizyak etkisi olduğu söylenen notalardan. Yasemin ve turunçgil notaları da aynı şekilde afrodizyak etkisi olduğu söylenen notalardan olunca ortaya ismini hak eden seksapeli bol bir koku çıkıyor. 🙂

Michael Kors Sexy AmberMichael Kors Sexy Amber Parfüm 2013 senesinde piyasaya çıkmıştı. Geçen iki buçuk sene içerisinde kullananlar tarafından en çok şu parfümlere benzetildi. Victoria`s Secret Amber Romance, Versace Crystal Noir ve Chanel Allure EdP. Tabii bu üç parfümde de ortak notalar var. Birinde kehribar ve yasemin, bir diğerinde sandal ağacı ve yasemin birlikteliği olunca ister istemez benzeşim kurulabiliyor. Michael Kors Sexy Amber kimine göre “ağır” olarak nitelendirilse de fark edilirliği o kadar yüksek bir koku değil. Kalıcılık bakımından oldukça tatmin edici bir yerde duruyor, neredeyse altı saate yakın kalıcılığı var.
Parfümün avantajları seksi kokusu ve uzun süren kalıcılığı, dezavantajları ise bilindik popüler bazı parfümlere benzerliği ve çok düz ilerlemesi. Ayrıca, Michael Kors Sexy Amber parfüm aslında bir kadın parfümü olmasına rağmen kehribar ve sandal ağacı etkisinden gelen maskülen bir yanı da var. Maskülen koku seven kadınlar için bu da bir avantaj olabilir.
Seksi, elegan, sıcak, pudramsı, lüks bir duruşu olan parfüm, soğuk havalarla çok güzel uyum sağlıyor bana göre.
Şişe tasarımında Michael Kors’un klasik dikdörtgen yapılı şişesi kullanılsa da bu klasik şişe formu da zaten elegan olduğundan bence parfümle şişe uyumu güzel olmuş. Michael Kors Sexy Amber parfümü 30ml, 50 ml ve 100ml’lik şişelerde EdP şeklinde bulabilirsiniz. Michael Kors markasının bir diğer üçlü çıkış yapan Michael Kors Gold Collection adlı parfüm koleksiyonu ile ilgili yazımı da buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı