Koku Parfüm > Parfüm > Lotus Çiçeği Kokulu Parfümler

Lotus Çiçeği Kokulu Parfümler

Lotus çiçeği kokulu parfümler hafif ve insana tazelik hissi veren temiz kokulu parfümlerdir. Lotus çiçeği, Türkçe adıyla nilüfer çiçeği, özellikle Hindistan’da çok eski tarihlere kadar bir çok sanat dalında kendisine göndermeler yapılan ayrıca dini ve edebi metinlere konu olmuş bir çiçektir. Lotus çiçeği aynı zamanda Hindistan’ın ulusal çiçeği olarak da seçilmiştir.

Bir çok Hint destanında ve kutsal metinlerde de adı geçmektedir. Lotus çiçeğinden bu kadar çok farklı konuda bahsedilmesinin sebeplerinden biri de aslında onun bir çok kavramın sembolü olmasıdır. Tanrısallık, saflık, temizlik, iyi kalplilik, doğurganlık ve bilgelik kavramları hep lotus çiçeği ile anlatılmıştır. Aynı zamanda bu kavramlar Asya kültürlerinde ideal kadına ithaf edilen kavramlar olduğu için ideal kadına lotus çiçeği benzetmesi yapılmıştır ve bu kültürlerin şarkı ve şiirlerinde bu benzetme kullanılmıştır.

Lotus Çiçeği Kokulu Parfümler

Dünyada en yaygın yetiştiği ülkeler Hindistan, Çin ve Japonya’dır. Bataklık, göl, havuz gibi sulak yerlerde yetişir.
Kutsallığı sebebiyle Asya’daki tapınaklarda yapılan törenlerde lotus çiçeği tütsüsü de yakılmaktadır.

Lotus Çiçeği Kokulu Parfümler

Lotus çiçeği kokulu parfümlerden en çok bilinenleri aşağıda listeledik.
Lotus çiçeği kokulu bayan parfümleri:
Kenzo L`Eau Par Kenzo ICE Pour FemmeLotus Çiçeği Kokulu ParfümlerElizabeth Arden Green Tea Lotus for womenLotus Çiçeği Kokulu ParfümlerThe Body Shop Fijian Water Lotus for womenLotus KokusuDonna Karan Pure DKNY for womenLotus KokusuEscada Into the Blue for womenLotus çiçeği kokusuLotus çiçeği kokulu erkek parfümleri:
Kenzo L`Eau par Kenzo Love L`Eau pour HommeLotus çiçeği kokusuLotus çiçeği kokulu üniseks parfümler:
Hermes Un Jardin Sur Le Nil for women and menLotus kokulu parfümlerKenzo 5:40 pm in Madagascar for women and menLotus kokulu parfümler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı