Koku Parfüm > Parfüm > Lancome La Nuit Tresor

Lancome La Nuit Tresor

Lancome La Nuit Tresor
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2015
Parfümörler: Christophe Raynaud ve Amandine Marie
Üst Notalar: Armut.
Orta Notalar: Tahiti vanilya orkidesi, siyah gül.
Dip Notalar: Paçuli, papirüs, tütsü, pralin, liçi.
Mevsim: Sonbaharda ve kışın rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gece kullanımına uygun.

Hissiyatı/Etkisi: 2015 şubat ayında piyasaya sürülen Lancome La Nuit Tresor aslında 1990 yılında çıkış yapan ve kült bir parfüm olan Lancome Tresor’un yeniden yorumlanmış bir versiyonu.
Lancome La Nuit Tresor, gurme – afrodizyak bir parfüm olarak tanımlandı hatta iddialı bir şekilde 21. yüzyılın aşk iksiri ifadesi de kullanıldı.
Şişe tasarımı Tresor’un klasik şişesine bağımlı kalacak şekilde yine elmas şeklinde. Şişenin boyun kısmında saten bir kurdeleyle yapılmış siyah gül bulunuyor. Parfümün gül notası içermesiyle beraber gülün karanlık ve iddialı tarafını da vurgulaması konusuna şişede kullanılan siyah gül ile dikkat çekiliyor.
Parfümör Christophe Raynaud ile yapılan röportajda Lancome La Nuit Tresor için “kimsenin direnemeyeceği, seksi ve afrodizyak bir koku” tanımını kullanıyor ve ilk “gurme – afrodizyak” koku olduğunu da ekliyor. Parfümör Amandine Marie ise kokuda kullanılan siyah gülün bütün çiçeklerin kraliçesi olduğunu söylerken aynı zamanda siyah gülün saf aşkı ve olağanüstü dişiliği sembolize ettiğini de ilave ediyor.
Lancome La Nuit Tresor’un reklam yüzleri aktris Penelope Cruz ve model Ilay Kurelovic. Reklamda parfümün referans noktası olan “uzak yıldızların birbirine olan çekilmesi ve karşı konulmaz birleşimi” aktris ve boksör karakterlerin birbirine olan çekimi ile yansıtılmaya çalışılmış. Penelope Cruz ve Ilay Kurelovic’in rol aldığı reklam videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Bahsettiğimiz reklama ek olarak parfüm tanıtımı için ikinci bir video daha çekilmiş Lancome tarafından. İkinci videoda herhangi bir ünlü isim yok hatta sadece bir dış ses, uzayda birbirine doğru hızla yaklaşan yıldızlar ve Lancome La Nuit Tresor’un ikonik şişesi var. Görüntüler eşliğinde dış ses şunlardan bahsediyor: “Her hazine bir mücevherle başlar. Bir gece, iki yıldız karşı konulmaz bir şekilde bir birlerine karşı yol almaya başladılar ve bir oldular. Onların birleşiminden bir ışın yağmuru doğdu ve etrafa yıldız tozları saçıldı. Oluşan yıldız tozları kristalleşti ve siyah bir elmasa dönüştü. Bu siyah elmasın kaderi, yeryüzüne düştüğünde olağanüstü bir parfümün şişesi olmaktı, o parfüm Lancome La Nuit Tresor.”
Reklamı buradan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=EGODpmslMnc

Parfümde Tahiti vanilya orkidesinin ve gülün birlikte kullanılması da sıradışı bir karşılaşma olarak düşünülüyor. Bu iki çiçeğin bir araya gelmesi farklı bir bileşim, tıpkı reklamda kullanılan yıldızların çarpışması gibi karşı konulmaz aşkı simgeliyor.Lancome La Nuit Tresor
Parfümü deneyen kullanıcılar fark edilirliği ve kalıcılığı çok başarılı bulduklarını söylüyorlar. Ayrıca bu parfümü kullandıkları zaman erkeklerden iltifat aldıklarını söylüyorlar. Piyasada henüz çok yeni olsa da Lancome La Nuit Tresor bir parfüm olarak vadettiklerini sağlayacak gibi görünüyor.
Lancome La Nuit Tresor’u 30 ml, 50 ml ve 100 ml’lik şişelerde EdP formatında bulabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı