Koku Parfüm > Parfüm > Gucci Bamboo Parfüm Yorumu

Gucci Bamboo Parfüm Yorumu

Gucci Bamboo Parfüm Yorumu
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2015
Parfüm İçeriği:
Üst Notalar: Bergamot.
Orta Notalar: Ylang ylang, portakal çiçeği, Kazablanka zambağı.
Dip Notalar: Kehribar, sandal ağacı, Tahiti vanilyası.
Mevsim: İlkbaharda ve yazın rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gündüz

Hissiyatı/Etkisi: Gucci Bamboo parfüm, bu sene ilkbahar aylarında hayatımıza giren bir parfüm. Koku, tam manasıyla kendine güven ve kadınsılık saçıyor etrafına. Çok yönlü ve modern kadının karakterini yansıtıyor. Yoğun, zarif ve nazik bir koku.

Bazı kaynaklarda çiçeksi parfüm sınıfına sokulsa da bana göre Gucci Bamboo parfüm, odunsu – çiçeksi kategorisine daha uygun. Dip notalardaki yoğun sandal ağacı etkisi rahatlıkla hissedilebiliyor çünkü.
Parfümün adını duyduğunuz an belki siz de “bambu” notası içerdiğini düşünmüşsünüzdür. Yalnız değilsiniz. 🙂 Bir çok kişi böyle düşünüyor ve sonra “Bambu bunun neresinde?” diyor.

Evet yukarıdaki notaları yazarken bambuyu unutmuş olduğumu düşünüyorsanız, yanıldınız. 🙂 Unutmadım ve gerçekten içinde hiç bambu notası yok. Olayın hikayesi şudur ki Gucci’nin 1950’li yıllarda piyasaya sürdüğü bambu kulplu çantalar yıllar içinde ikonik hale geliyor ve zamanla Gucci, bambu ağacını başka Gucci aksesuarlarda da kullanmaya başlıyor. Nihayet 2015 başında bu koleksiyona bir de parfüm ilave ediyor. Parfümün içine bambu koymuyor, ancak şekil olarak parfüm kapağını çanta saplarında kullandığı boğumlu ahsap bambu malzemeye benzetiyor. İşte bu sebeplerle bir nevi koleksiyonun tamamlayıcısı olan parfümün adı da Gucci Bamboo olarak belirleniyor.Gucci Bamboo Parfüm KullananlarGucci Bamboo parfümün başlangıcında ortama yayılan taze ve keskin koku 10 dakika sonra kayboluyor ve tatlı, pudramsı bir koku ile parfüm devam ediyor. Orta notalardaki beyaz çiçekler ve ylang ylangın birlikteliği kokuya zarafet ve gizem katıyor. Dip notalardaki sandal ağacı ve vanilya ise hoş bir tatlılık ve odunsuluk bırakıyor.Gucci Bamboo Parfüm İçeriğiGucci Bamboo parfüm kullananların bir kısmı, “bende 2-3 saat kaldı” derken kimi kullananlar da 4-6 saat kadar kalıcı olduğunu söylüyorlar. Bence bu farklılık biraz da kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişiyordur. Ancak böylesi hafif bir koku için iyi bir kalıcılığı olduğunu söyleyebilirim ben de.
Gucci Bamboo Parfüm YorumYazımın başında ilkbahar ve yaza uygun bir parfüm olduğunu söyledim ancak şunu da belirtmek istiyorum, “zaten ben çok yoğun parfüm kokmak istemem” diyorsanız kışın da kullanabilirsiniz.
Hiç paçuli içermemesiyle de hem günümüzün jenerik parfümlerinden ayrı bir yerde duruyor hem de daha hafif bir algı yaratıyor.
Gucci Bamboo EdP, genç, temiz ve dişi bir koku. Ofiste te kullanabilirsiniz, partide de, şık bir akşam yemeğinde de ilk buluşmada da. Hoş ve bir çok kişinin sevebileceği bir koku olduğunu düşünüyorum. Bu da demektir ki iyi bir hediye alternatifi olabilir.
Parfümün şişesini ben çok beğendim. Hem sade hem şık bir tasarım olmuş, aynı zamanda farklı bir şişe. Elmas şeklindeki şişenin içinde çok açık pembe tonundaki parfüm oldukşa şık duruyor. Gucci Bamboo parfümü 50 ml ve 75 ml hacimlerde EdP formunda bulabilirsiniz. Parfümün fiyatı hacmine göre biraz yüksek gelebilir, bunu da ilave edeyim. Ancak siz yine de fırsat bulduğunuzda bir deneyin derim. 🙂 Keyifli koklamalar. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı