Koku Parfüm > Parfüm > Estée Lauder Sensuous Nude

Estée Lauder Sensuous Nude

Estée Lauder Sensuous Nude
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2011
Üst Notalar: Sicilya bergamotu, mandalina, pembe biber, kara biber.
Orta Notalar: Misk, yasemin, müge, Hindistan cevizi, beyaz bal.
Dip Notalar: Amber, vanilya, heliotrop (heliotropin), ahşap notaları, sandal ağacı, misk.
Mevsim: Her mevsim kullanılabilir.

Gündüz/Gece: Gündüz
Hissiyatı/Etkisi: Estée Lauder Sensuous Nude aslında kendisinden 3 yıl önce piyasaya sürülmüş olan Estée Estée Lauder Sensuous NudeLauder Sensuous’un bir versiyonu olacak şekilde tasarlanmıştı. Ancak Nude, beklentinin ötesinde tamamen farklı bir parfüm oldu. Bu yeni koku, teni tatlı bir bal kokusu ile sarmalayan kadınsı ve yumuşak bir koku.
Estée Lauder Sensuous Nude, Sicilya bergamotu ve mandalinanın acımtırak kokusuyla birlikte çarpıcı kara biber ve pembe biber ile açılıyor. Bu açılışın arkasından yasemin, müge, Hindistan cevizi, bal ve misk kokularının taze ve romantik dokunuşu geliyor.

Dip notalarda ise amber, vanilya, heliotrop, ahşap notaları, sandal ağacı, misk ile kapanış yapılıyor.
Sicilya bergamotu ve mandalinanın enerjik bir başlangıç yapıyor. Beraberinde gelen kara biber ve pembe biber notaları da çok dengeli kullanıldığından diğer kokuları örtmüyor.

Orta notalarda kullanılan Hindistan cevizi parfüme hafif tatlı bir hava katıyor. Bu tatlılık toz şeker tatlılığı ya da karamelize bir tatlılık gibi değil. Diğer bir ifadeyle yapışkan olmayan, meyvemsi bir tatlılık.

Dip notalardaki misk, heliotrop ve Hindistan cevizi, kremsi, yumuşak, bulutsu ve seksi bir hissiyat uyandırıyor. Sandal ağacı kokuya duygusal ve derin bir etki veriyor.

Fark edilirlik az. Sadece yakınınızdaki kişiler fark edebiliyor ancak bu kadar sakin bir koku için inanılmaz bir kalıcılığı var. Kokunun gün boyu sizinle olmasını istiyorsanız Estée Lauder Sensuous Nude Vücut Losyonu ile birlikte kullanarak etkisini artırabilirsiniz.
Tüm mevsimlerde ve bir çok mekanda ve durumda kullanılabilecek bu parfüm modern, temiz, egzotik, romantik ve çabasız bir imaj sunuyor.

Eğer baskın, iddialı, şok edici, dikkat çekici kokular yerine daha sakin, ancak yakınınızdaki insanların hissedeceği kokular istiyorsanız ve tabii ki Hindistan cevizi kokusuna da sempatiniz varsa Estée Lauder Sensuous Nude’u kesinlikle denemelisiniz.

Parfümün tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz. Videonun ilk bir dakikası boyunca “Bunların parfümle ne alakası var?” diyebilirsiniz ancak bir dakikadan sonra bağlantı çözülüyor. Bu sebeple sabretmeye değer.

“Estée Lauder Sensuous Nude” için 2 cevap

  1. Merhaba, parfümler hakkındaki bilgileri nereden ediniyorsunuz? Katalog gibi bir şey mi var? Ben internette aradım ama bulamadım.

    • Merhaba, parfüm hakkında kitaplar var genel bilgileri edinmek için. Ancak yeni çıkan ürünler hakkında yabancı kaynakları takip ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı