Koku Parfüm > Parfüm > Estée Lauder Modern Muse

Estée Lauder Modern Muse

Estée Lauder Modern Muse
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2013
Parfümör: Harry Fremont
Üst Notalar: Turunçgiller.
Orta Notalar: Sümbülteber, zambak, Sambak yasemini, Çin yasemini, hanımeli.
Dip Notalar: Paçuli, amber, misk, Madagaskar vanilyası, ağaçsı notalar.
Mevsim: İlkbaharda ve sonbaharda ve kışın rahatça kullanabilirsiniz.

Gündüz/Gece: GündüzModern Muse Parfüm Yorumları
Hissiyatı/Etkisi: Estée Lauder, 2003 yılından beri ilk defa Estée Lauder Modern Muse ile oldukça iddialı bir lansman kampanyası yürüttü, çok da olumlu sonuçlar aldı, almaya da devam ediyor. Kokunun tasarımında dünyanın en ünlü parfümörlerinden biri olan Harry Fremont ile çalışıldı. Koku içeriğinde şimdiye dek birlikte kullanıldığına pek rastlanmayan notalar birlikte kullanılmış. Bu seçimle Estée Lauder Modern Muse kadınının çok yönlülüğüne ve zıtlıkları birlikte içinde barındırabilen özelliğine vurgu yapılmış.
Estée Lauder Modern Muse, aslında yumuşak ve abartısız bir koku, buna rağmen fark edilirliği ve kalıcılığı çok iyi. Çiçek notalarına ilaveten içinde çok az baharat ve ağaçsı etkiler bulunduruyor. Samimi bir koku ve kesinlikle rahatsız edici değil. İçinde yasemin, sümbülteber ve hanımeli bolca hissediliyor. Tabanında misk var. Ne çok genç ne çok olgun kokuyor. Her yaş için uygun, sofistike, kadınsı, temiz ve klasik bir koku.

Ağır ve dominant değil bu yüzden iyi bir ofis kokusu olabilir. Şık ve bakımlı bir kadın imajı da veren bu parfümü kullanırken iltifat almaya hazır olun.
Parfümden bir nefes çektiğinizde önce hanımeli kokusu tatlı bir şekilde kendini hissettiriyor. Koku aslında turunçgiller ile açılıyor ancak bu hissiyat çok çok az sürüyor, belli belirsiz. Hanımelinin hemen arkasından baskın bir şekilde yasemin ve sümbülteber geliyor. Amber, misk ve vanilya notaları ile sonlanıyor koku. Kremsi bir koku ve cilde iyi oturuyor diyebilirim.
Çiçek kokusu sevenlerin mutlaka denemesi gereken bu parfümde yasemin kokusu çok baskın hissedildiğinden öncelikle yasemini de seviyor olmanız gerekiyor tabii. Kokunun çok yönlü olması onu her tarz kıyafete, her ortama, her mevsime uygun yapıyor. Bu özellikleri ile iyi bir imza koku olabilir ve yılın her zamanında rahatlıkla günlük koku olarak kullanılabilir.

Stili olan, tanıştığı insanlara ilham veren, özgür ruhlu, kendine güvenen kadının kokusu Estée Lauder Modern Muse, yeni bir klasik koku olma konusunda iddialı görünüyor. Tanıtım yüzü olarak ünlü model Arizona Muse’un seçildiği Estée Lauder Modern Muse, keşfetmeniz ve denemeniz üzere bütün parfümerilerde sizi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı