Koku Parfüm > Esansiyel Yağ > Esansiyel Yağların Maliyeti

Esansiyel Yağların Maliyeti

Esansiyel Yağların Maliyeti Saf esansiyel yağların elde edilmesi oldukça zahmetlidir çünkü çok az miktardaki yağın eldesi için muazzam miktarlarda bitkinin işlemden geçirilmesi gerekmektedir. Bu gerçek düşünüldüğünde küçük kahverengi şişelerde satılan çeşitli yağların neden bizim tahminimizden daha pahalı olduğu anlaşılmaktadır. Ancak bir çok şeyde olduğu gibi maalesef bu alanda da sahtecilik vardır. Bu sebeple bir marka yağ diğer markalara göre aynı yağı daha ucuza veriyorsa şüphelenmek lazımdır.

Kaliteli aromaterapi için kaliteli ve hakiki yağlara talep arttıkça üreticiler de kaliteli üretime yönelecektir. Bu da uzun vadede kaliteli yağlara daha kolay ve belki de daha ucuza erişimimizi sağlayacaktır.

Konuyla ilgili bir de şöyle bir ayrıntı mevcut. Bitki çeşidinin nadirliğine ve yağın elde edilme zorluğuna göre esansiyel yağ fiyatlarının da farklı olması beklenir. Örneğin aynı hacimde bir lavanta yağı ile bir menekşe yağının fiyatlarının da aynı olması normalde mümkün değildir. Eğer eşit hacimde yağlara aynı fiyat etiketi yapıştırıldıysa o ürünlerin hakiki esansiyel yağ olmadığını sentetik yöntemlerle elde edildiğini düşünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı