Koku Parfüm > Parfüm > Elie Saab L’Eau Couture

Elie Saab L’Eau Couture

Elie Saab L’Eau Couture
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2015
Parfümör: Francis Kurkdjian
Üst Notalar: Yeşil badem
Orta Notalar: Portakal çiçeği
Dip Notalar: Vanilya
Mevsim: İlkbaharda ve yazın rahatça kullanabilirsiniz.

Gündüz/Gece: GündüzElie Saab L'Eau Couture
Hissiyatı/Etkisi: Yine Francis Kurkdjian’dan ipeksi, parlak, taze, şeffaf, çok narin, peri kızı gibi bir parfüm, Elie Saab L’Eau Couture.
Elie Saab L’Eau Couture’ün içindeki notaları öğrenenler ilk önce şu soruyu soruyorlar “Bu kadar az nota kullanılarak nasıl böyle hoş bir parfüm yapılabilir?”
Parfümü ilk sıktığınızda hissettiğiniz buram buram taze yeşil badem kokusu oluyor. Eğer badem ağaçlarının yeni meyve verdiği zamanlarda badem bahçelerinde bulunduysanız bu muhteşem kokuyla daha önce karşılaşmışsınız demektir.
Bademin arkasından gelen koku, keskin portakal çiçeği kokusu ve onun ardından da tatlı vanilya.
Özetle Elie Saab L’Eau Couture, bademin kremsiliği, vanilyanın tatlılığı ve portakal çiçeğinin çiçeksi havasının güzel bir bileşimi.
Bademin parfümlerde görmeye çok alışık olmadığımız bir nota olmasının yanı sıra beraberinde kullanıldığı notalarla da yine çok alışık olmadığımız bir kombinasyon yapılmış olması bu parfümü farklı kılıyor.
Elie Saab L’Eau Couture kesinlikle karakteristik bir koku ve iyi bir imza koku olmaya aday.
Tende durdukça daha pudramsı bir havaya bürünen bu parfüm gece kullanımı için biraz hafif kalabilir ancak gündüz kullanımı için oldukça uygun.
Kalıcılık beş altı saate kadar sürüyor. Böylesi hafif bir yaz kokusu için harika bir kalıcılık performansı.
Genel olarak farklı parfümlerle adından bahsettiren Elie Saab, oryantal esintili, şekerli ve bol baharatlı kokuların popüler olduğu son yıllarda adeta şunu söylüyor: “Kalabalığın ne istediği umrumda değil, benim kendime ait bir güzellik anlayışım var.”
Yumuşak formda ve nazik bir parfüm olan Elie Saab L’Eau Couture, hoş, temiz, abartısız kokmak isteyen sofistike ve şık kadının kokusu. Parfümün tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı