Koku Parfüm > Parfüm > DKNY My NY

DKNY My NY

DKNY My NY
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2014
Parfümör: Trudi Loren
Üst Notalar: Ahududu, pembe biber, galbanum.
Orta Notalar: Mısır yasemini, frezya, oris kökü.
Dip Notalar: Paçuli, misk, vanilya, ambergris.
Mevsim: Sonbaharda ve kışın rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Hem gece hem gündüz kullanımına uygun.DKNY My NY
Hissiyatı/Etkisi: DKNY My NY (DKNY My New York), Mısır yasemini merkezde kalacak şekilde şipre floral bir koku.
Bildiğimiz DKNY kokularından farklı bir tarzı olan bu parfüm tam manasıyla bir kadın parfümü. Sıcak ve kremsi notalarla taze ve serin notaların güzel bir birleşimi. Oris kökü ve paçuli parfüme topraksı bir hava verirken pembe biber ve ahududu tazelik veriyor. Paçuli ve biber notaları çok net hissediliyor.
DKNY My NY, sürüldükten beş dakika sonra paçuli notası kendini hissettirmeye başlıyor.
Yumuşak paçuli dokunuşu, taze biber ve ahududu, tatlı mı tatlı vanilya ile DKNY My NY, yumuşak, zarif ve oldukça modern bir şipre koku. Koku, meyve hissiyatını ahududundan alıyor ve frezya da kokuya tazelik veriyor. Pembe biber kokuya canlılık vermiş. Kullanılan meyve notaları ile paçuli ve vanilya dengelenmiş.
Kokuyu sürdükten ve üzerinizde üç dört saat gözlemledikten sonra Miss Dior ve Coco Chanel Mademoiselle ile benzerlikler hissedebilirsiniz. Nitekim kullanıcıların bir çoğu da bu benzeşimi fark ediyor. Özellikle Chanel Coco Mademoiselle’e çok benzetiliyor ancak kesinlikle daha yumuşak, daha hafif ve daha naif bir parfüm. Bu da kokuyu iş ortamınız için daha uygun kılıyor.
Şişe tasarımıyla çok övgü alan DKNY My NY şişesinde New York’un gökdelenlerine bir gönderme yapılmış. Şehirli kadına hitap eden parfüm ile gökdelen figürleri ilişkilendirilmiş.
DKNY My NY, tanıtım afişlerinde, reklamlarında hatta şişe tasarımında oldukça genç ve enerjik bir imaj çizerken parfümün karakteri biraz daha oturaklı, derin ve olgun.
DKNY My NY kısa bir süredir Türkiye’de satışta olmasına rağmen deneyenlerden kalıcılık ve fark edilirlik açısından tam not aldı. Şipre koku seviyorum ancak yeni bir şeyler arıyorum diyenlerin kesinlikle denemesi gerekiyor.
Ürünün reklam videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı