Koku Parfüm > Parfüm > Dior Midnight Poison

Dior Midnight Poison

Dior Midnight Poison
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2007
Parfümör: Jacques Cavallier, Olivier Cresp, Francois Demachy.
Üst Notalar: Turunçgiller, bergamot.
Orta Notalar: Gül.
Dip Notalar: Paçuli, amber, vanilya.
Mevsim: Kışın ve sonbaharda rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gece

Hissiyatı/Etkisi: Dior’un cüretkar ve iddiası olan parfümlerinden biri daha Dior Midnight Poison. 2007 yılında parfüm dünyasına hızlı bir giriş yapan bu parfümün şişe tasarımında Kül Kedisi Masalı’ndaki prensesin elbisesinden esinlenilmiş. Ayrıca parfümün televizyon reklamlarında,

Eva Green’in canlandırmasıyla birlikte Kül Kedisi Masalı’na göndermeler yapılmış. Çıkışından günümüze çok da fazla zaman geçmemesine rağmen parfümün oldukça fazla sayıda hayrana sahip olması da parfümün başarısının işareti. Gelelim bu başarılı kokunun vadettiklerine. Koku, sıcak ve oldukça dikkat çekici bir koku. Bergamotun taze ve keskin kokusunun arkasından gelen tatlı vanilya ve yumuşak gül kokusunun bileşimi. Turunçgillerin verdiği tazelik, paçuli ve gülün verdiği oryantal dokunuş ile güzel bir harman sağlıyor. Gizemli ve cezbedici olurken ancak aynı zamanda nazik, taze ve enerji dolu bir parfüm.

Parfüm ilk sıkıldığında erkeksi bir parfüm izlenimi verebiliyor, bu da üst notalarda bulunan bergamottan kaynaklanıyor. Ancak biraz daha sabrederseniz hemen paçuli, gül ve vanilya ile yoğun bir feminenliğin tam ortasında bulacaksınız kendinizi. Bu sebeple maskülen dokunuşu olan kokuları seven kadınlar için çok uygun bir tercih olabilir. Parfümün isminden de anlaşılacağı üzere parfüm tam bir gece kokusu. Gündüz saatlerinde şık davetlerde de kullanılabilir fakat gece için eşsiz bir koku diyebilirim.

Kalıcılık ve farkedilirlik de oldukça iyi. Kısaca  Dior Midnight Poison için ustaca tasarlanmış bir yapıt da diyebilirim. Bu parfümü şık koyu renk bir elbise ve yüksek topuklu ayakkabılarla birlikte kullanmak çok güzel bir bütünlük yaratacak ve bırakmak istediğiniz etkiyi bırakmanızı garantileyecektir. Eğer siz de modern, seksi, çekici, gizemli bir gece kokusu arıyorsanız bu parfüm tam size göre. Genç kızlara pek önerilmiyor çünkü yaşlarından daha olgun görünmelerine sebep olabilir.

İş toplantılarında kullanımı da çok uygun değil. Serin ve soğuk mevsimlerde gece kullanmanız parfümün kendisini olduğu gibi ortaya çıkarmasını sağlayacaktır. Şimdi gelelim benim çok sevdiğim Dior Midnight Poison hakkındaki üzücü habere, maalesef kokunun artık üretilmeyeceğine dair söylentiler var. Ancak Türkiye’deki parfümerilerde ve internette halen satılıyor. Eğer denemek istiyorsanız bir şekilde temin etmek için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Eğer zaten sizde varsa elinizdeki şişe artık sizin için daha kıymetli olacak gibi görünüyor.

“Dior Midnight Poison” için bir cevap

  1. Hello,

    where can I buy original eau de parfum Dior Midnight Poison?

    Sencerely yours,
    Mike

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı