Koku Parfüm > Parfüm > Dior J’adore Eau de Toilette

Dior J’adore Eau de Toilette

Dior J’adore Eau de Toilette
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2011Dior Jadore Parfüm Kokusu
Parfümör: Calice Becker
Üst Notalar: Turunçgiller, neroli.
Orta Notalar: Yasemin, Afrika portakal çiçeği, ylang ylang, sümbülteber ve gül.
Dip Notalar: Ahşap notaları, vanilya.
Mevsim: İlkbahar ve sonbaharda rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gündüz
Hissiyatı/Etkisi: Dior J’adore Eau de Toilette, Christian Dior’un artık bir klasik olmuş parfümlerinden biri. Dior’un çok başarılı parfümörü Calice Becker’ın zamanına damgasını vurmuş tasarımlarından.

Parfümün ilk çıkışı 1999 yılı, ancak o kadar beğenildi ki neredeyse her sene farklı bir konsantrasyonu, farklı bir versiyonu çıktı. İçinde bir miktar meyve ve ahşap notaları da barındırsa yine de çiçeksi yanı ağır basan, bir başyapıt diyebileceğim bu floral kokuyu ilkbahar ve sonbaharda rahatça kullanabilirsiniz.

Özellikle EdT (eau de toilette) versiyonu yazın bile kullanılabilecek kadar hafif ve yumuşak. Fakat hafif olmasına rağmen kalıcılığı da oldukça iyi. Bu kokuyu iş yerinde çok rahat kullanılabilirsiniz.

Hem çok temiz, hem çok kadınsı, hem çok sofistike bir koku. Dior’un sofistike stilini yüzde yüz yansıtması da Dior markası için bonus oluyor sanırım. Uzun seneler boyunca Amerika’da ve Fransa’da en çok satan 5 bayan parfümünden biri olan Dior J’adore Eau de Toilette,

Türkiye’de de bir aralar patlama yapmıştı diyebilirim. Ancak son senelerde şeker ve paçuli içeren parfümlerin tabiri caizse “moda” olmasıyla J’adore’u da daha az duyar oldum.

Yazımın başında da belirttiğim gibi o bir klasik ve “klasikler her zaman modadır” prensibine göre eğer beğenirseniz rahatlıkla imza kokunuz yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı