Koku Parfüm > Parfüm > Diesel Loverdose Red Kiss

Diesel Loverdose Red Kiss

Diesel Loverdose Red Kiss
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2015
Üst Notalar: Bergamot, frenk üzümü, elma, şeker.
Orta Notalar: Kakao çekirdeği, fındık, kayısı, portakal çiçeği.
Dip Notalar: Paçuli, amber.
Mevsim: Sonbaharda ve kışın rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gündüz
Hissiyatı/Etkisi: Asi duruşuyla hep farklı kokulara imza atan Diesel, yeni parfümü Diesel Loverdose Red Kiss ile “tutkulara gem vurulmayan bir deneyim” vaat ediyor ve reklam filminde de şunu söylüyor “Kalp ritmini hızlandıran mükemmel öpücüğe hazır mısın?”.

Parfüm aynı zamanda “kitleleri baştan çıkaran silah” ve “tehlikeli afrodizyak” ifadeleri kullanılarak tanıtıldı ve hala da bu ifadelerle tanıtımı devam ediyor. Diesel Loverdose Red Kiss için floral oryantal – gurme koku şeklinde bir sınıflandırma yapılabilir. Son zamanlarda çok popüler olan afrodizyak özelliğinin vurgusu yapılan kokulara bir yenisi daha eklendi diyebiliriz.

Portakal çiçeği, amber ve fındık notalarının heyecan verici tezatlığı bu şişede bir araya geldi ve ortaya büyüleyici bir bileşim çıktı, Diesel Loverdose Red Kiss.
Meyve ve şeker kokularıyla başlangıç yapan parfümde, orta notalarda portakal çiçeğiyle hafif bir çiçeksilik hissedilse de beraberinde devreye giren kakao, fındık ve kayısı ile gurme taraf baskınlaşıyor. Sonrasında gelen amber ve paçuli ile oryantal bir kapanış yapılıyor.
Paçulinin tatlılığı, bergamotun ve portakal çiçeğinin acımtırak kokusu ile dengelenmeye çalışılsa da tatlılık baskın kalmış, kokuyla ilgili genel hissiyat “tatlı” olduğu yönünde.
Tüm notaların içinde, bahsetmeden geçilemeyecek iki nota daha var, fındık ve kakao. Bu iki nota aslında parfüm piyasasında adlarını duymaya çok da alışık olduğumuz kokular değil. Bu sebeple Diesel Loverdose Red Kiss farklı ve duyulduğunda kolay tanınabilir bir parfüm statüsünde.
Kokunun kalıcılığına gelirsek neredeyse tüm gün sizinle beraber olacağını söyleyebiliriz. Deneyenler 10 saatten fazla kalıcılığı olduğunu belirtmişler.
Bu güçlü, özgün, seksi ve cezbedici koku hakkında biraz daha fikir sahibi olmak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı