Koku Parfüm > Parfüm > Çikolata veya Pralin İçeren Parfümler

Çikolata veya Pralin İçeren Parfümler

Çikolata veya Pralin İçeren Parfümler
Çikolata kokusu paçuli esansiyel yağından türemiş derinliği olan bir kokudur. Çikolata kokusu her zaman tatlı bir koku değildir. Pudra benzeri ve acımtırak bir yanı da olan bir koku çeşididir.
Çikolata yapılırken kakao kitlesi kullanılır.

Kakao kitlesine ilave olarak kakao yağı, şeker ve vanilya ile birlikte çikolata elde edilir. Bitter çikolatanın kokusu yoğun, sıcak ve bir miktar da baharatımsı bir kokudur. Beyaz çikolata yapılırken ise kakao yağı, şeker, vanilya ve süttozu kullanılır. Beyaz çikolata, kakao kitlesi içermediğinden kokusu bitter kadar yoğun değildir ancak bittere göre daha kremsi ve yumuşak bir kokudur.

Pralin günlük yaşamda çoğunlukla çikolata ile karıştırılır ya da bir çeşit çikolata olduğu düşünülür. Ancak pralin ile çikolata aynı şey değildir. Pralin badem tozu, fındık tozu, karamelin karışımından elde edilir. Pralin kakao ve kakao yağı içermez. Kakao yağı yerine fındık yağı içerir. Praline farklı tadını veren kullanılan fındık yağıdır.

Çikolata veya Pralin İçeren Parfümler ilginizi çekiyorsa en çok bilinen, en çok popüler olmuş markaları aşağıda listeledim. Bu arada eklemek isterim ki listenin hepsi bayan parfümlerinden oluşuyor.

Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum İçeriği: Çikolata, paçuli, tütsü, orkide, trüf, vanilya, egzotik baharatlar, gardenya, kehribar, siyah Frenk üzümü, meyve notaları, sandal ağacı, yasemin, vetiver, ylang ylang, lotus, bergamot, mandalina, limon.
Çikolata ve Pralin İçeren ParfümlerVera Wang Princess Eau De Toilette İçeriği: Bitter çikolata, vanilya, guava, su zambağı, tiare, kayısı, ahşap notaları, kehribar, sümbülteber, elma, mandalina.
Çikolata Kokulu Parfüm Bayan

Agent Provocateur Fatale Eau de Parfum İçeriği: Bitter çikolata, vanilya orkidesi, paçuli, siyah Frenk üzümü, mango, gardenya, pembe biber, misk, oris kökü, kaya gülü.

Çikolata Kokulu Parfüm BayanLancome La Vie Est Belle Eau De Toilette İçeriği: Pralin, vanilya, paçuli, siyah Frenk üzümü, tonka fasulyesi, armut, iris, yasemin, portakal çiçeği. Parfümle ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.Çikolata Kokulu Parfüm BayanLolita Lempicka Lolita Lempicka Eau de Parfum İçeriği: Meyankökü, yıldız anason, menekşe, vanilya, pralin, tonka fasulyesi, sarmaşık, kiraz, iris, beyaz misk, oris kökü, nergis zambağı.
Çikolata Kokulu ParfümlerNina Ricci Nina Eau De Toilette İçeriği: Yeşil elma, pralin, limon, şakayık, misk, Virjinya sedir ağacı, tatula çiçeği.

Çikolata Kokulu Parfümler

Yves Rocher Comme une Evidence L’Eau de Parfum Intense İçeriği: Pralin, Şam gülü, yasemin, ahşap notaları. Çikolata Kokulu Parfümler

Essence Like a Million Miles Away İçeriği: Vanilya, pralin, misk, mango, sedir ağacı, greyfurt, mandalina, gül, erik.
Çikolata Kokulu ParfümlerThierry Mugler Innocent Eau De Parfum İçeriği: Pralin, kırmızı böğürtlen, siyah Frenk üzümü, mandalina, beyaz misk, badem, bergamot, kehribar. Çikolata Kokulu Parfüm Markaları
Thierry Mugler Angel Eau De Parfum İçeriği: Paçuli, bitter çikolata, karamel, bal, vanilya, pamuk şekeri, tonka fasulyesi, misk, kehribar, Hindistan cevizi, kırmızı böğürtlen, yasemin, siyah böğürtlen, bergamot, erik, kavun, şeftali, orkide, kayısı, mandalina, gül, müge, Frenk üzümü yaprağı.Çikolata Kokulu Parfüm Markaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı