Koku Parfüm > Parfüm > Chanel Misia

Chanel Misia

Chanel Misia
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2015
Parfümör: Olivier Polge
Notalar: Pudra notaları, Türk gülü, Grasse gülü, oris kökü, iris, menekşe, benzoin, tonka fasulyesi.
Mevsim: İlkbaharda ve sonbaharda rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Hem gece hem gündüz kullanımına uygun.

Hissiyatı/Etkisi: Mart 2015’te piyasaya sürülen Chanel Misia, 1920 -1930’larda moda olan kozmetik kokan parfümlerin yeniden vücut bulmuş hali gibi.
Chanel Misia, Les Exclusifs de Chanel koleksiyonunun on beşinci ve son üyesi olmasıyla beraber parfümör Olivier Polge’nin Chanel için ilk tasarımı. Olivier Polge, 1978’den beri Chanel parfümörü olan Jacques Polge’nin de oğlu ve varisidir.
Chanel Misia Parfüm notalarıParfüm, ismini Coco Chanel’in çok yakın arkadaşı olan Misia Sert’ten alıyor. Misia, bir piyanist ve sanatçı yönü çok kuvvetli olan bir kadın. Döneminde bir çok başka sanatçıya da ilham oluyor.
Misia’nın yaratıcısı Olivier Polge parfümle ilgili şunları söylüyor: “Chanel Misia’yı tasarlarken niyetim bayan Misia’yı yad etmek değildi. Niyetim Misia Sert’in, Gabrielle Chanel’i bir çok yenilikle tanıştıran kişi olduğunu ve bayan Chanel’in hayatında bir dönüm noktası olduğunu hatırlatmaktı.

Bu kokuyla Misia Sert’in patronu olduğu Ballet Russes’ın (Paris’in meşhur bale tiyatrosu) atmosferini ve o zamanlara ait makyajın kokusunu da günümüze taşımak istedim.
Parfümde kullanılan Türk gülü, Grasse gülü, oris kökü, iris, menekşe ve pudra notaları 1920’lerin ruhunu anımsatarak nostaljik bir etki verirken, tonka fasulyesi ve benzoin parfüme sıcak ve derin bir etki veriyor. Menekşe, iris (süsen), gül ve pudra kokularının rujlarda ve pahalı makyaj ürünlerinde duyduğumuz kokular ile benzerlik taşıması Misia’nın ilk izlenim olarak lüks makyaj malzemesi kokusunu çağrıştırmasına olanak veriyor.
Çiçeksi ve pudramsı bu parfüm tek kelimeyle lüks kokuyor.

Pudra, gül, menekşe kokularını seviyorsanız, aynı zamanda vintage kozmetik kokusuyla da aranız iyiyse Chanel Misia tam da sizin kokunuz. Uzun süren kalıcılık da beraberinde getirdiği avantajı.
Parfüm henüz çok yeni olsa da deneyenler fark edilirlik ve kalıcılığa tam puan verdiler bile. Kullanıcılar özellikle kıyafetler üzerindeki kalıcılığın inanılmaz uzun sürdüğü konusunda hemfikir olmuş durumdalar.
Chanel Misia, özgür, modern, romantik, feminen ve kendine güvenen kadınlar için buram buram lüks kokan bir parfüm.
Şimdiden bir kült parfüm olacağını hissettiren Chanel Misia’yı 75 ml ve 200 ml şişelerde EdT formunda bulabilirsiniz.

“Chanel Misia” için 2 cevap

    • Merhaba, parfüm Türkiye’de satılmıyor. Yurt dışından alabilirsiniz ya da internet üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı