Koku Parfüm > Parfüm > Calvin Klein Euphoria

Calvin Klein Euphoria

Calvin Klein Euphoria
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2005
Parfümör: Dominique Ropion, Carlos Benaim and Loc Dong
Üst Notalar: Nar.
Orta Notalar: Lotus çiçeği, orkide.
Dip Notalar: Menekşe, amber, misk, maun ağacı.
Mevsim: Kışın ve sonbaharda rahatça kullanabilirsiniz.

Gündüz/Gece: GeceCalvin Klein Euphoria Parfüm Yorumları
Hissiyatı/Etkisi: Calvin Klein’ın 2005 yılında pazara oldukça güzel bir giriş yapan kokusu. Sıcak, keskin ve cazibeli. Kokuyu bir koku grubuna dahil etmek gerekirse oryantal – floral bir koku denebilir. Aslında koku gece kullanımı için daha uygun gibi görünse de iş ortamında kullanıp da beğeni alan çok fazla kullanıcının da olduğunu söyleyebilirim. İçerdiği sıcak ve belirgin notalarla tam bir kış kokusu. Kokunun başlangıcı çok keskin bir nar hatta nar şurubu kokusuyla açıldığı için bu kokuyu oryantal – floral – meyvemsi olarak tanımlayanlar da var. Nar kokusu dışında amber ve misk de ilerleyen saatlerde kendini oldukça net hissettiriyor.

İlk yarım saatte meyve yoğunluklu olan koku iki saat ve sonrası oldukça odunsu bir kokuya dönüşüyor. Kokuyu kullanan bir çok kişinin söylediği ortak şey “bunu kullandığımda kendime her zamankinden çok daha fazla güveniyorum ve daha güçlü hissediyorum!”.

Dolayısıyla Calvin Klein Euphoria’yı güçlü hissetmeye ihtiyacı olan kadınlara önerebilirim. Bu kadar güçlü notaları olan koku aynı zamanda kalıcılık ve farkedilirlik konusunda da iddialı. Bu iki konuda bu kadar iddialı olması da aslında bir noktada dezavantaj getiriyor.

Bu dezavantaj parfümün “ağır” olarak nitelendirilmesi. Bu özellik bazı kullanıcılar için geri adım attıran bir özellik olsa da kimi kullanıcılar için vaad ettiği kalıcılık sebebiyle bir satın alma sebebi olabiliyor. Koku kesinlikle uçarı ve oyunbaz değil, tam anlamıyla oturaklı ve olgun bir koku.

Özgüvenli ve sofistike olduğu kadar çocuksu ve şımarık olmaktan da bir o kadar uzak. Sadece bir fıs sıktığınızda bile size kendinizi klas, sofistike, feminen ve güçlü hissettirecek bu parfümü kullandığınızda sizi yolda çevirip parfümünüzün adını soracak insanlara da cevap vermeye hazırlanın. Calvin Klein Euphoria için özetle, kadınsı, kişilikli ve oldukça kalıcı bir parfüm diyebilirim. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta, kesinlikle kendinizde denemeden ve sizin cildinizde duruşunu görmeden satın almamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı