Koku Parfüm > Parfüm > Cacharel Noa

Cacharel Noa

Cacharel Noa
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 1998
Parfümör: Olivier Cresp
Üst Notalar: Erik, yeşil notalar, frezya, şeftali, şakayık, beyaz misk.
Orta Notalar: Çimen, zambak, yasemin, ylang ylang, inci çiçeği, gül.
Dip Notalar: Kişniş, sandal ağacı, tonka fasulyesi, vanilya, kahve, tütsü, sedir ağacı.
Mevsim: İlkbaharda ve yazın rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gündüz

Cacharel Noa Parfüm Yorumları
Hissiyatı/Etkisi: Cacharel’in çok sevilen naif, temiz, sabunsu, çiçeksi kokusu. Tatlı bir koku ancak iddialı bir tatlılığı yok ve kesinlikle rahatsız etmiyor. Açılışta kullanılan meyveler ve orta notalarda kullanılan çiçeklerden sonra daha derin bir etki vermek üzere baharat ve ahşap notalarına geçiş yapılıyor. Ancak dip notalar da oldukça yumuşak hissediliyor. Kokunun fark edilirliğine ve kalıcılığına orta diyebilirim. Gün içerisinde sık sık tazelemek gerekiyor. Ancak parfümün müdavimleri kesinlikle bundan yakınmıyor.

Hatta kokuyu kullanan kişilerin büyük çoğunluğu moralleri bozuk olduğunda ya da stresli anlarında Cacharel Noa’dan birkaç fıs sıkıp üç beş dakika sonra sakinleştiklerini söylüyorlar. Baharda ve yazın oldukça rahat kullanılabilecek olan Cacharel Noa, aynı zamanda hangi ortamda kullanılırsa kullanılsın tuhaf kaçmayacak bir koku. Ofis için de günlük kullanım için de çok ideal bir parfüm. Koku ilk sıkıldığında verdiği temiz hissiyat sebebiyle sabunsu olarak değerlendirilse de aslında duyulan yeşil notaların tazeliği.

Tabii bu ilk notalar bir süre sonra yerini daha kadınsı orta notalara bıraktıktan sonra kokunun karakteri de ortaya çıkmaya başlıyor. Noa’daki notalar birbiriyle çok uyumlu bir harman oluşturduğundan geçişler de oldukça yumuşak. Bir de bu genel yumuşaklığa beyaz misk ve ylang ylang eşlik edince oldukça yumuşak ve bulutsu bir etki vaat ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı