Koku Parfüm > Koku > Burçlara Göre Koku Kullanımı

Burçlara Göre Koku Kullanımı

Burçlara Göre Koku Kullanımı

Burçlar günlük hayatımızda bir şekilde neredeyse her gün karşımıza çıkıyor. Bu yazımda burcunuza uygun koku ve parfümler hakkında bilgi vermek istiyorum. Nasıl ki her burcun uğurlu sayısı, uğurlu günü, uğurlu taşı varsa bir de uğurlu kokuları var. Burcun sahibinin kendi uğurlu kokularını kullandığında daha pozitif bir ruh haline bürüneceği ve çevresindeki insanlar üzerinde daha olumlu bir etki bırakacağı öne sürülüyor.

Her burcun birkaç adet uğurlu kokusu var. Bu kokuları içeren parfümleri de bulup yanlarına getirince ortaya küçük çaplı bir liste çıkarmış oldum. Tabii burçlar dünyası ile kadınlar daha yakından ilgili olduğu için bu listemde sadece kadın parfümlerine yer vermeyi uygun gördüm. Ancak kokular hem erkek hem kadın için ortak. Örneğin misk kokusu hem aslan burcu erkeğinin hem aslan burcu kadınının uğurlu kokusu. Aslan burcu erkek okurlar da misk kokusu içeren erkek parfümlerini bulup kullanabilirler. Gelelim listeme, oniki burcun kadınları için derlediğim liste de aşağıda.

 

Burçlara Göre Koku Kullanımı

Koç Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Enerjik, pratik, atılgan, sabırsız, bağımsızlığına düşkün. Manolya, ıtır, lavanta çiçeği kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Issey Miyake Le feu d’Issey, Calvin Klein Escape, Gucci Guilty.

Burçlara Göre Koku Kullanımı

Boğa Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: İnatçı, ayakları yere sağlam basan, sanatçı ruhlu. Karanfil, müge, elma çiçeği kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Chanel No 5, Chanel No 19, Chloe Love Chloe.

Burçlara Göre Koku Kullanımı

İkizler Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Pratik zekalı, çekici, nazik, mantıklı, değişken, espritüel. Gardenya, yasemin, sümbül kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Bulgari Pour Femme, Jean Patou Joy, Chanel Coco Mademoiselle.

Burçlara Göre Koku Kullanımı

Yengeç Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Hassas, alıngan, mükemmeliyetçi, duygusal, duygularını göstermekten çekinen. Misk, müge, leylak kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Dior Diorissimo, Estée Lauder White Linen, YSL Parisienne.

Burçlara Göre Koku Seçimi

Aslan Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: İlgi isteyen, bireysel, hayalci, sıcakkanlı, cömert, lider. Misk, portakal çiçeği, gül kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Donna Karan NY, Dior Dolce Vita, Prada Candy.

Burçlara Göre Koku Seçimi

Başak Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Bilgiyi arayan, zeki, alışkan, yardımsever, ayrıntılara düşkün, mesafeli. Sardunya, leylak, bergamot kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Cacharel Noa, Lanvin Arpege, Caroline Herrera Sublime.

Burçlara Göre Koku Seçimi

 

Terazi Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Adil, nazik, meraklı, narin, arabulucu, estetik şeylere meraklı. Gardenya, yasemin, misk kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Estée Lauder Beautiful, Dolce Gabbana Pour Femme, Cabotine de Gres.
Burçlara Göre Koku Seçimi

Akrep Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Tutkulu, kuşkucu, inatçı, disiplinli, kıskanç, sezgileri kuvvetli. Manolya, amber, misk kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Chanel Allure, Caron Narcisse Noir, Tom Ford Black Orchid.

Burçlara Göre Parfüm Kokuları

 

Yay Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Filozof ruhlu, içten, iyimser, özgürlüğüne düşkün, pratik, risk almayı seven, meraklı, çok yönlü, ilerici, ütopik düşüncelerin insanı. Nergis, menekşe ve zambak kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Esteé Lauder Pleasures, Clinique Happy, Chanel Chance.

Burçlara Göre Parfüm KokularıOğlak Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Geleceği planlayan, ciddi, tutucu, çalışkan, saygı uyandıran, geleneklerine bağlı, hırslı. Kamelya, siyah gül, kadife çiçeği kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Esteé Lauder Youth Dew, Dior J’adore, Dior Dune.

Burçlara Göre Parfüm Kokuları

 

Kova Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Akılcı, sezgisel, dürüst, özgürlüğünden taviz vermeyen, insancıl, sosyal, eşitlikçi. Sümbül, menekşe, yasemin kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Cacharel Anais Anais, Issey Miyake L’eau d’Issey, Dior Diorella.

Burçlara Göre Koku Kullanımı

Balık Burcu Genel Özellikleri ve Uygun Kokuları: Sabırlı, cömert, sadık, uysal, hayalperest, romantik, şefkatli. Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği kokuları bu burcun uğurlu kokularıdır. Önerilen Parfümler: Guerlain Samsara, Dior Dune, Calvin Klein Euphoria.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı