Koku Parfüm > Parfüm > Armani Si Intense Giorgio Armani

Armani Si Intense Giorgio Armani

Armani Si Intense Giorgio Armani
Piyasaya Sürüldüğü Yıl: 2014
Parfümör: Christine Nagel
Üst Notalar: Siyah frenk üzümü meyvesi ve yaprağı, turunçgiller, bergamot, frezya.
Orta Notalar: Gül, neroli, osmantus, artemisia.
Dip Notalar: Paçuli, ağaçsı notalar, vanilya, ambroksan.
Mevsim: Sonbaharda ve kışın rahatça kullanabilirsiniz.
Gündüz/Gece: Gece ağırlıklı olmak üzere gündüze de uygun.Armani Si Intense
Hissiyatı/Etkisi: Armani, son yılların moda parfüm akımına uygun yeni bir parfümle güzel bir iş çıkarıyor. Armani Si Intense meyve, vanilya, gül ve paçulinin sıradışı ve bir harmanı. Armani Si Intense, bir önceki sene lansmanı yapılan Armani Si’nin aynı parfümör tarafından yeniden yorumlanması sonucu ortaya çıkan yeni bir koku. Armani Si Intense, Armani Si’ye göre parfüm isminin de hakkını verecek şekilde tabii ki daha yoğun. Belirtmek gerekir ki iki parfüm arasındaki tek fark yoğunluk değil. Farklı notalar da kullanılmış. Ortak olup da daha yoğun kullanılan notalar ise frenk üzümü yaprağı ve gül. Siyah frenk üzümü meyvesi ve paçuli birlikteliği kokuya biraz ekşilik ve biraz da keskinlik katıyor.

Armani Si ve Armani Si Intense içerdikleri notalar açısından kıyaslandığında ikisi de birbirine oldukça benziyor ancak Armani Si Intense isminin de hakkını verecek şekilde daha yoğun ve bu şekliyle soğuk havalara daha uygun. Eğer Armani Si’yi severek kullanıyorsanız Armani Si Intense’i de soğuk havalarda severek kullanabilirsiniz.
Kokuda kullanılan meyve notaları kokuya zengin ve derin bir etki katıyorlar. Kesinlikle ucuz bir havası yok. Frenk üzümü ve vanilya tatlılık verirken frezya ve osmantus kokunun keskin hatlarını yumuşatıyor adeta. Farkedilirlik iyi ayrıca çok da kalıcı. Jenerik bir koku değil. Üzerinizde yaşayan kokulardan biri. Koku tatlı bir koku ama bu pamuk şekeri gibi buram buram şeker kokan bir tatlılık ya da karamel tatlılığı değil. Vanilyadan kaynaklanan daha sade bir tatlılık. Ek olarak ambroksan notasının kokuya hafif vintage bir hava verdiği ve farklılaştırdığı da söylenebilir.

Armani Si Intense, genç kız kokusundan biraz daha olgun bir koku. Kullanılabilir yaş aralığı oldukça geniş. Kokunun çok iddialı olmayan seksi bir tarzı var aynı zamanda da elegan. Bu iki özelliği kullanımını kolaylaştırıyor ve kokuyu daha cazip hale getiriyor.

Erkeklerin kadınlarda duymaktan hoşlandıkları ve çoğu erkekten iltifat alan Armani Si Intense için ilk buluşma için ideal koku dersek abartmış olmayız. Cate Blanchettin de parfümün reklam yüzü olarak kullanılması tesadüf değil. Koku tıpkı Cate Blanchett gibi karizma, özgüven, şıklık ve cazibe yayıyor. Denemeye değer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı