Koku Parfüm > Parfüm > Afrodizyak Etkili Parfümler

Afrodizyak Etkili Parfümler

Afrodizyak Etkili ParfümlerBazı parfümlerde afrodizyak etkisi bulunan esansiyel yağlar kullanılır ve bunun doğal bir sonucu olarak afrodizyak etkili parfümler elde edilir. Beynimizdeki koku alma ile ilgili bölümümüz duygularımızı yöneten bölümle doğrudan bağlantılıdır. Duygularımız, arzularımızı ve cinselliğimizi de belirler ve yönlendirir. Dolayısıyla kokular duygu dünyamızı ve arzularımızı etkiler.

Kadınların koku alma duyusu erkeklerden daha keskin olduğu için de kadınların erkeklerin kokusundan etkilenmeleri daha olağandır. Genellikle şekerli, vanilyalı, baharatlı ve sıcak kokularda bu afrodizyak etki bulunur. Peki hangi notalar afrodizyak etkiye sahiptir? Vanilya, ylang ylang, sandal ağacı, yasemin, sümbülteber, limon, portakal, meyan kökü, paçuli, misk, amber ve nane notaları en bilinen afrodizyak etkili notalardır.

Vanilyanın doğal bir afrodizyak olduğu çok eskiden beri bilinmektedir. Hatta 18. yüzyılın başlarında doktorlar performans sorunu olan erkek hastalarına vanilya tavsiye etmekteydiler. Ayrıca yapılan anketlerde vanilya kokusunun kişiye mutluluk ve enerji verdiği kanıtlanmıştır.

Afrodizyak Etkili Kadın Parfümleri: İşte erkeklerin kadınlarda duymaktan en çok hoşlandığı afrodizyak etkili kadın parfümleri.

Chanel No 5 Eau de Parfum İçeriği: Aldehit, ylang ylang, gül, civet, yasemin, iris, misk, neroli, kehribar, sandal ağacı, vanilya, oris kökü, limon, bergamot, müge, meşe yosunu, paçuli, vetiver.

Afrodizyak Etkili ParfümlerDior Hypnotic Poison Eau de Toilette İçeriği: Vanilya, badem, Hindistan cevizi, sandal ağacı, Brezilya gül ağacı, yasemin, kimyon, erik, misk, sümbülteber, kayısı, gül, müge. Parfümle ilgili yorum yazımı buradan okuyabilirsiniz.Vanilya İçeren ParfümlerChanel Coco Mademoiselle Eau de Parfum İçeriği: Paçuli, portakal, Türk gülü, bergamot, mandalina, portakal çiçeği, yasemin, beyaz misk, vanilya, tonka fasulyesi, vetiver, mimoza, ylang ylang, opopanaks.
Afrodizyak Etkili Parfümler HangileriNina Ricci Nina Eau de Toilette İçeriği: Yeşil elma, pralin, limon, şakayık, misk, Virjinya sedir ağacı, tatula çiçeği.
Çikolata ve Pralin İçeren Parfümler
Givenchy Ange ou Demon Eau de Parfum İçeriği: Safran çiçeği, vanilya, tonka fasulyesi, zambak, Brezilya gül ağacı, orkide, ylang ylang, kekik, mandalina, meşe yosunu.
Afrodizyak Etkili Parfümler Hangileri
Diesel Loverdose Eau de Parfum İçeriği: Meyankökü, vanilya, yıldız anason, yasemin, kehribar, mandalina, ahşap notaları, gardenya.
Afrodizyak Etkili Parfümler Hangileri
YSL Opium Eau de Parfum İçeriği: Mür, opoponaks, karanfil, kehribar, paçuli, yasemin, mandalina, vanilya, bergamot, müge.
Afrodizyak Etkili Parfümler Hangileri
Calvin Klein Obsession Eau de Parfum İçeriği: Egzotik baharatlar, kehribar, tütsü, vanilya, civet, sandal ağacı, misk, meşe yosunu, kişniş, vetiver, fesleğen, bergamot, mandalina, sedir ağacı, yeşil notalar, portakal çiçeği, şeftali, yasemin, gül, limon.
Afrodizyak Etkili Parfümler Hangileri
Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum İçeriği: Çikolata, paçuli, tütsü, orkide, trüf, vanilya, egzotik baharatlar, gardenya, kehribar, siyah Frenk üzümü, meyve notaları, sandal ağacı, yasemin, vetiver, ylang ylang, lotus, bergamot, mandalina, limon.
Çikolata ve Pralin İçeren Parfümler
Tom Ford Jasmine Rouge Eau de Parfum İçeriği: Yasemin, ylang ylang, neroli, tarçın, vanilya, kehribar, zencefil, kakule, deri, ahşap notaları, Fransız kaya gülü, karabiber, katırtırnağı çiçeği, bergamot, mandalina, adaçayı.
Afrodizyak Etkili Parfümler Hangileri
Prada by Prada Eau de Parfum İçeriği: Paçuli, kehribar, benzoin, sandal ağacı, vanilya, bal, meşe yosunu, misk, tarhun otu, bergamot, karanfil, ylang ylang, meyve notaları, yeşil notalar, gül, yasemin.
Afrodizyak Etkili Parfümler Bayan
Cacharel Amor Amor Eau de Toilette İçeriği: Siyah Frenk Üzümü, vanilya, portakal, gül, greyfurt, kayısı, mandalina, tonka fasulyesi, misk, yasemin, kehribar, bergamot, zambak, Virjinya sedir ağacı, müge, Çin tarçını.
Afrodizyak Etkili Parfümler Bayan
Dior Addict Eau de Parfum İçeriği: Vanilya, Cereus (gece kraliçesi) kaktüsü çiçeği, İpek ağacı çiçeği, tonka fasulyesi, sandal ağacı, portakal çiçeği, Bulgar gülü.Vanilya İçeren Parfümler

Estee Lauder Youth Dew Eau de Parfum İçeriği: Tütsü, Tolu balsamı, egzotik baharatlar, karanfil, tarçın, paçuli, Peru balsamı, kehribar, meşeyosunu, aldehit, ylang ylang, misk, vetiver, vanilya, gül, portakal, Çin tarçını, nergis, yasemin, lavanta, şeftali, bergamot, orkide, müge.

Afrodizyak Etkili Parfümler Bayan

Guerlain Shalimar Parfum İçeriği: Vanilya, tütsü, deri, turunçgiller, opoponaks, limon, bergamot, civet, iris, sandal ağacı, tonka fasulyesi, paçuli, misk, sedir ağacı, vetiver, yasemin, mandalina, gül.
Vanilya İçeren Parfümler

Lolita Lempicka Lolita Lempicka Eau de Parfum İçeriği: Meyankökü, yıldız anason, menekşe, vanilya, pralin, tonka fasulyesi, sarmaşık, kiraz, iris, beyaz misk, oris kökü, nergis zambağı.
Çikolata ve Pralin İçeren Parfümler

Afrodizyak Etkili Erkek Parfümleri: İşte kadınların erkeklerde duymaktan en çok hoşlandığı afrodizyak etkili erkek parfümleri.

Intimately Beckham Men Eau de Toilette İçeriği: Kehribar, sandal ağacı, kakule, muskat, yıldız anason, menekşe, bergamot, paçuli, greyfurt.

Afrodizyak Etkili Parfümler ErkekGiorgio Armani Armani Code Eau de Toilette İçeriği: Deri, zeytin çiçeği, yıldız anason, limon, tütün, tonka fasulyesi, bergamot, guaiac ağacı.

Afrodizyak Etkili Parfümler Erkek

Jean Paul Gaultier Le Male Eau de Toilette İçeriği: Vanilya, lavanta, nane, tarçın, tonka fasulyesi, kehribar, sandal ağacı, portakal çiçeği, kakule, kimyon, bergamot, pelin, sedir ağacı.
Vanilya İçeren Parfümler

Burberry London Eau de Toilette İçeriği: Tütün, deri, tarçın, opoponaks, guaiac ağac, lavanta, meşe yosunu, bergamot, mimoza.
Afrodizyak Etkili Parfümler Erkek

Bvlgari Aqva Eau de Toilette İçeriği: Deniz yosunu, mandalina, portakal, Virjinya sedir ağacı, petitgrain, lavanta, ahşap notaları, pamuk çiçeği, kehribar, paçuli, adaçayı.

Afrodizyak Etkili Parfümler Erkek

Laura Biagiotti Roma Uomo Eau de Toilette İçeriği: Greyfurt, benzoin, kasnı otu, çam agacı, sandal ağacı, bergamot, yasemin, fesleğen, heliotrop, sedir ağacı, paçuli, ardıç.
Afrodizyak Etkili Parfümler Erkek

Rochas Man Eau de Toilette İçeriği: Kapuçino, lavanta, vanilya, frambuaz, kehribar, sandal ağacı, paçuli, yasemin, Virjinya sedir ağacı, bergamot, müge.
Afrodizyak Etkili Parfümler Erkek

Paco Rabanne One Million Eau de Toilette İçeriği: Tarçın, deri, kehribar, gül, Hint Paçulisi, greyfurt, ahşap notaları, egzotik baharatlar, nane, mandalina.
Afrodizyak Etkili Parfümler Erkek

“Afrodizyak Etkili Parfümler” için 2 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı