Koku Parfüm > Esansiyel Yağ > Afrodizyak Esansiyel Yağlar ve Kokular

Afrodizyak Esansiyel Yağlar ve Kokular

Afrodizyak Esansiyel Yağlar ve Kokular
Afrodizyak Esansiyel Yağlar, afrodizyak etkili parfümlerin birçoğunda kullanılan içeriklerdir. Aşağıda listelenen, her biri farklı etkiler sağlayan esansiyel yağlar adeta doğanın bize hediyeleri gibidir. Bu esansiyel yağları içeren kokulu malzemeleri kullanarak hayatınıza pozitiflik katmayı deneyebilirsiniz. Kokuları bulunduğunuz ortama farklı şekillerde yayabilirsiniz. Tütsü ya da mum yakarak, oda spreyi ile birlikte veya küçük bir kap içindeki sıcak su üzerine birkaç damla esansiyel yağ damlatarak kullanabilirsiniz.

Limon ve Portakal Esansiyel Yağı: Yorgunluk ve gerginliği azaltır, canlandırır ve ferahlatır.
Neroli Esansiyel Yağı: Portakal çiçeği yani diğer adıyla neroli, bilinen en çekici kokulardan birine sahiptir. Oldukça kuvvetli bir kokusu bulunan neroli, hem sinirleri yatıştırıcı özelliği sahiptir hem de afrodizyak etkisi bulunur.

Afrodizyak Esansiyel Yağlar

Yasemin Esansiyel Yağı: Zarif kokusuyla yasemin, duyuları yeni deneyimlere açma özelliği ve afrodizyak özellik barındırır. Mutluluk ve keyif alma hissini uyandırır. Yasemin içeren parfümler neler acaba diyorsanız sizi buradan ilgili yazıma alabilirim. 🙂
Gül Esansiyel Yağı: Gül kokusunun da afrodizyak etkisi bulunur. Gül kokulu parfümler yazıma tıklayarak gül içerikli meşhur parfümler hakkında bilgi alabilirsiniz.
Ylang-Ylang Esansiyel Yağı: Ylang-Ylang isminde, Endonezya’da yetişen bu sarı renkli çiçeğin baharatımsı bir kokusu bulunur ve cinsel isteği uyandırır. Aynı zamanda sözlü iletişimi de kolaylaştırma etkisi bulunan bir kokudur.

Afrodizyak Esansiyel Yağlar

Sandal Ağacı Esansiyel Yağı: Parasempatik sinir sistemini uyararak cinsel uyarılma esnasında baskın olan cinsel heyecanı arttırır.

Afrodizyak Esansiyel Yağlar

Paçuli Esansiyel Yağı: Son yıllarda oldukça pozitif şekilde anılan paçuli esansiyel yağı, şehvet duygularını arttırıcı özelliği ile biliniyor. Paçuli yağı bu özelliği dışında aynı zamanda çok da hoş koktuğundan birçok parfümde de kullanılıyor. Bu parfümlerin hangileri olduğunu öğrenmek isterseniz paçuli içeren parfümler yazımı okuyabilirsiniz.
Nane Esansiyel Yağı: Nane kokusu kişiyi uyanık tutar, alarm durumuna geçirir, canlandırır. Aynı zamanda enerjiyi arttırdığına da inanılır.
Vanilya: Tıpkı çikolata kokusu gibi vanilya kokusu da davetkar bir kokudur. Vanilya kokusu hem kadınlarda hem erkeklerde cinsel uyarılmayı arttırır. Vanilyalı parfümlerin en popülerleri hakkında bilgi almak isterseniz vanilya içeren parfümler yazıma göz atabilirsiniz.
Misk: Misk kokusunda yapısal olarak erkek feromonlarına yakın bir benzerlik bulunur. Bu sebeple kadınlar üzerinde oldukça pozitif etkisi bulunduğuna inanılır. Misk kokulu tütsü ve kolonyalar kolaylıkla temin edilebilir.
Kaynaklar:
http://www.ingredientstodiefor.com/item/Natural_Oils_with_known_Aphrodisiac_Properties/1216/

Five Essential Oils For Romance

http://angelabrook.com/order-page/love-sex-and-essentials-oils

http://www.examiner.com/article/five-popular-aphrodisiac-oils

http://birchhillhappenings.com/love.htm

http://www.aromaweb.com/articles/aromatherapyaphrodisiacs.asp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sayfa Başı